czwartek, 27 kwietnia 2017

Kto mieszka w moim brzuszku? Czy płeć jest aż tak ważna i czy intuicja nas zawiodła?

Nadszedł długo wyczekiwany przez nas moment - poznaliśmy płeć naszego maleństwa. Na badaniu połówkowym dzidzia absolutnie nie w głowie miała pokazać kim jest, zatem zostaliśmy przetrzymani w niepewności. Ale jak to jest u nas z tą płcią? Czy to było dla nas aż tak istotne? 

Źródło zdjęcia: klik

Spodziewamy się pierwszego dziecka, a więc do kwestii płci podchodziliśmy tak na prawdę z przymrużeniem oka. Myślę, że dla par spodziewających się kolejnego potomka już ta kwestia nie jest aż tak błaha. Dla nas najważniejsze było, aby za każdym razem usłyszeć, że maluszek jest zdrowy, silny, pięknie się rozwija. To był miód dla naszych uszu. Oczywiście im bliżej badania, na którym de facto można było odkryć płeć, tym większa ciekawość. W głowie pomysły na zakup wyprawki, urządzenie kącika, jednak nie wszystkie rzeczy są, bądź chcemy, aby były neutralne. Jednak cierpliwość popłaciła i ostatecznie nasz maluch nie pozostawił wątpliwości kim jest.

Już kiedyś Wam pisałam, że od początku mieliśmy swój typ. I w tym miejscu muszę przyznać, że nasze przeczucia i intuicja nie zawiodły nas! Oczywiście nie byliśmy do tego nastawieni na 100%, aby nie przeżyć czegoś takiego jak "rozczarowanie". Cały czas podchodziliśmy luźno do tematu i dopuszczaliśmy myśl, że możemy się mylić. Ale nic nie zaszkodziło nam, aby mieć jakieś swoje przypuszczenia.

Otóż kochani, już wiemy, że zostaniemy rodzicami maleńkiej dziewczynki! Wbrew pozorom i powszechnie panującym obawom, czy mąż się cieszy, mogę tylko Was zapewnić, że cieszymy się oboje tak samo! W naszych rodzinach jest w ogóle znaczna przewaga płci męskiej, zatem ot taka odmiana się przyda ;-). Jednak tak jak wspomniałam, najistotniejszy dla nas od początku był i nadal jest prawidłowy rozwój maleństwa, jednak cieszymy się ogromnie, ponieważ już możemy zacząć poszukiwać imienia idealnego (według nas oczywiście) oraz cudnych rzeczy dla maleńkiej Księżniczki!

56 komentarzy:

 1. Gratuluję Wam bardzo! :) ja sama jak kiedyś będę w ciąży, to nie będę chciała poznawać płci, bo imiona mamy właściwie już wybrane od dawna :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy :* My chcieliśmy wiedzieć, aby móc ubranka, kocyki i tego typu gadżety kupować już pod płeć, natomiast łóżeczko, wózek i takie większe rzeczy będziemy kupować neutralne, aby większość z nich wykorzystać w przyszłości :)

   Usuń
  2. Warto znać płeć wcześniej, chociażby dlatego, żeby przygotować wyprawkę.

   Usuń
  3. Można kupić żółte, zielone lub brązowe :P

   Usuń
  4. Oj, to nie moje kolorki :D

   Usuń
  5. Też zawsze myślałam o żółtym :) ostatecznie pastelowy fiolet :D

   Usuń
 2. Gratuluję!!!będzie piękna po mamie!.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy :* Ale z taty też coś niech ma hihi ;D :**

   Usuń
 3. Serdeczne gratulacje! A macie już jakieś typy na imię?:) My czekamy na chłopca i poszukiwanie imienia idealnego to dla nas na prawdę wyzwanie :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie mimo przewidywań, mieliśmy wybrane imię dla chłopca, dla dziewczynki mamy 6 typów... Nie wiem, jak się zdecydujemy :D

   Usuń
 4. Ale cudownie!!!! Gratuluje z całego serca kochani :*:*:* Ciesze się razem z Wami! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratulacje ja mimo tego,że nie wiedziałam jakiej płci będzie moje dzieciątko wiedziałam,że to będzie chłopiec.Przeczucie było słuszne bo mój mały szkrab na ostatnim zdjęciu USG pokazał wreszcie swoje przyrodzenie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj, to strasznie długo Was trzymał w niepewności <3

   Usuń
 6. Szczerze gratuluję :) W pełni się zgadzam,najważniejsze by było zdrowe ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję :* DOkładnie, zdrówko na 1 miejscu :)!

   Usuń
 7. Piękny wpis :) Gratuluję malej księżniczki :)
  Wszystkiego dobrego!
  www.evelinebison.pl

  OdpowiedzUsuń
 8. Jakie przeczucia mówiły Ci ze to bedzie dziewczynka ? My mamy USG połówkowe za dwa tygodnie i tez z niecierpliwością czekamy na poznanie płci Maluszka ☺️

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niby zabobony, jednak ja w to troszeczkę wierzyłam - pierwsza rzecz to wysyp trądziku (wszędzie! buzia, dekolt, plecy), był gorszy niż ten, który miałam w wieku nastoletnim, aż do 5 miesiąca, kształt brzuszka taki, jaki moja mama miała w ciąży ze mną, a z braćmi miała już inny :) Takie szczegóły, ale jednak coś tam powiedziały :) Ah i włosy mi lecąna potęgę, mimo dobrej hemoglobiny :)

   Usuń
 9. My mamy parkę, ale pierwsza również trafiła nam się córka. Super! Tak jak mówisz - zdrowie i prawidłowy rozwój, to jest najważniejsze. Powodzenia zatem przy wyborze imienia :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy, właśnie imię to największy dylemat :)

   Usuń
 10. O matko! Zawsze ogromnie się cieszę, gdy ktoś spodziewa się dzidziusia! Gratulacje i dużo zdrówka dla małej :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Geatualcje!!! :) Ale tak, jak piszesz, najważniejsze, że zdrowe :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Otóż to, zawsze ta informacja jest na 1 miejscu :) :*

   Usuń
 12. Gratuluję :* Niewazna jaka płeć, wazne, żeby było zdrowe i szczęśliwe :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Gratulacje! Dziewczyny są super ;-)

  OdpowiedzUsuń
 14. Gratuluję i rośnij zdrowo :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziekuję :* Rosnę, rosnę, jak na drożdżach ;D ;*

   Usuń
 15. Zgadzam się z Tobą! Ciekawość na pewno jest, zwłaszcza jeżeli chodzi o wyprawkę, pokoich i wszystkie potrzebne rzeczy, ale zawsze można kupić coś na pograniczu żeby nie było to typowo dziewczęce ani chłopięce :) A grunt, aby dzieciątko było zdrowe! I tego Wam życzę: dużo zdrowia dla rodziców i maluszka ♥

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękujemy - otóż to, jak jest zdrówko to jest wszystko! Tego nie da się kupić i to jest po prostu najważniejsze :*

   Usuń
 16. Dziewczynka pewnie będzie piękna po Tobie :3
  Gratuluję z całego serca, jeszcze raz! <3

  OdpowiedzUsuń
 17. Przeczucia często nie mylą. Gratuluję!
  Mój blog ♥

  OdpowiedzUsuń
 18. Bardzo się cieszę i jeszcze raz gratuluję :) Dla mnie płeć również nie jest aż tak bardzo ważna, ale gdybym była w ciąży to pewnie chciałabym dziewczynkę ;))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie my kobiety najczęściej chcemy córeczkę, a mężczyźni synka, tak to już jest :D :)

   Usuń
 19. Gratulacje :) Płeć nie jest ważna ale zawsze można się przygotować urządzając miejsce dla dzidzi :) u nas też wszyscy stawiali, że będzie chłopiec i sprawdziło się :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O proszę, czyli intuicja w tej kwestii nie zawodzi może tak często :) :*

   Usuń
 20. Miłego weekendu kochana:***

  buziaki:*
  WWW.KARYN.PL

  OdpowiedzUsuń